לייעוץ חינם 24/7: 

03-9477729

משכנתאות

תנאים לקבלת משכנתא

או השאירו פרטים ונשוב אליכם

  אנו מכבדים את הפרטיות שלך

  תנאים לקבלת משכנתא

  תשואות פיננסים הינה חברה מובילה בתחום של ייעוץ משכנתאות, היועצים בחברה כיהנו בתפקידי מפתח בבנקים בתחום האשראי והמשכנתאות.

  אנו מתחייבים לריביות הנמוכות בשוק ולהתאמת העסקה הטובה ביותר עבורך.

  מעוניינים לרכוש נכס וזקוקים למשכנתא? מתעניינים במשכנתא לכל מטרה על נכס קיים? תנו למומחים שלנו לעזור לכם להגיע לתוצאה טובה יותר ובצורה קלה יותר.

  זקוקים לייצוג של יועץ משכנתאות? השאירו פרטיכם ונשמח ליצור קשר בהקדם.

  לבדיקת זכאותם למשכנתא לחצו כאן
  או חייגו 039477729

  במידה והחלטתם לעשות את הצעד המשמעותי בחייכם, ולרכוש דירה או נכס לצורך מגורים או השקעה – וודאי עליכם לקחת משכנתא לצורך כך מהבנק.

  המשכנתא היא הלוואת דיור שהבנקים מעניקים לרוכשים המעוניינים לקנות דירה או כל נכס אחר שקשור לתחום הנדל"ן.

  מכיוון שמדובר בסכומים גבוהים מאוד, לעיתים בכמה מיליוני שקלים אם מדובר על נכס שנמצא באזור מרכזי בארץ, הבנק רוצה להיות בטוח כי מתן ההלוואה הזו תהיה כדאית וכי מדובר על רוכשים שמסוגלים לעמוד בהחזרים הדרושים.

  מצד אחד הבנק יודע כי בעצם מתן ההלוואה לרוכש הדירה, הוא מקבל ביטחון של משכנתא על הנכס שנרכש אם הלווה לא יעמוד בהחזרים הרצויים, וכך הוא יכול לפנות אותו מהנכס.

  אך מצד שני, אף בנק לא רוצה להתעסק עם עניינים לא נעימים אלו, והאינטרס הכלכלי העיקרי הוא רווח על חשבון הריביות שמשולמות בכל תקופת המשכנתא.

  לכן כל בנק מבצע כמה בדיקות בנוגע לרוכשים המעוניינים במשכנתא, ואלו למעשה הם התנאים הבסיסיים לקבלת משכנתא על ידי הבנק.

  הון עצמי

  אחד מהתנאים לקבלת משכנתא מהבנק הוא הצגה של סכום כסף עצמי שנצבר על ידי הרוכשים. מדובר כמובן בסכום כסף נזיל שהרוכשים יכולים להשתמש בו כחלק מהתשלום הכולל של הנכס, ולא כסף שקיים בקרן או השקעה כזו או אחרת שאינו ניתן לשימוש בזמן הנתון.

  סכום ההון העצמי תלוי בשוויו של הנכס המבוקש, וגם במספר הנכסים שיש בבעלות הרוכשים. אם מדובר על דירה ראשונה שהם רוכשים, הבנק צריך לראות הון עצמי בסכום של 25 אחוז לפחות משווי הנכס.

  אם מדובר על שדרוג נכס קיים, הרוכשים יצטרכו להציג סכום של 30 אחוז מערך הנכס הקיים שלהם, ואילו רכישה של דירה נוספת עבור השקעה מצריכה הון עצמי של לא פחות מ- 50 אחוז משווי הנכס להשקעה שנרכש.

  גובה הכנסות

  נוסף על הצגת ההון העצמי, על הרוכשים להציג לבנק המשכנתאות את גובה שיעורי ההכנסות שלהם. אם מדובר במשפחה שמעוניינת לרכוש את הנכס, על שני בני הזוג להציג את תלושי השכר שלהם לתקופה של שלושה חודשים אחורה.

  המטרה של הבנק היא לראות כי קיימת לרוכשים הכנסה קבועה ויציבה, שהם עובדים בעבודה מסודרת וכך הם יוכלו לעמוד בגובה ההחזרים החודשיים של המשכנתא.

  מצב חשבון ואשראי

  תנאי נוסף אותו הבנק בודק לצורך הענקת משכנתא לרוכשים, הוא היסטוריית האשראי ומצב החשבון של הרוכשים. בין אם מדובר על רוכש יחיד או בני זוג, הבנק מבצע בדיקה של כולם בנוגע למצב האשראי וסוג החשבון שלהם בבנק.

  בין הדברים שעלולים להשפיע על החלטת הבנק הם צ'קים חוזרים בחשבון מסיבת חוסר כיסוי, פיגורי תשלומים של הלוואות פתוחות או כאלו שהיו בעבר, תיקי הוצאה לפועל או חשבונות בנק שהם בסטטוס מוגבל.

  מה עושים במקרים בהם הבנק מסרב לתת משכנתא?

  לאחר בחינת כל אותם תנאים שהוזכרו לעיל, בנק המשכנתאות מחליט האם להעניק את המשכנתא הדרושה לרוכשים. המטרה העיקרית של אותן בדיקות הן כדי לוודא כי מדובר ברוכשים המסוגלים לעמוד בהחזרי המשכנתא, וגם כי קיים עבור הבנק סיכון מינימלי במתן המשכנתא.

  במקרה בו הבנק מסרב לתת משכנתא לאחר בחינת התנאים, זהו סימן ראשוני עבור הרוכשים כי ככל הנראה הם לא יהיו מסוגלים לעמוד בהחזרים והתשלומים הנדרשים לצורך רכישת הנכס.

  לכן מומלץ לפנות אל גורם חיצוני כמו יועץ משכנתאות שיוכל לברר את סיבת הסירוב, וכך לייעץ בהתאם בנוגע להמשך תהליך המשכנתא מול גורמי מימון אחרים, והצגה של תנאים אפשריים ואידאליים עבור הרוכשים לצורך עמידה בהחזרים וכך קבלת אישור למשכנתא.

  מעוניינים בייעוץ לגבי המשכנתא המתאימה לכם?

   התחילו עכשיו

   אנא השאירו פרטים ונשוב אליכם

    אנו מכבדים את הפרטיות שלך

    עודד ודיויד התותחים תודה מכל הלב על הסבלנות מקצועיות ומציאת פתרון מהיר ואטרקטיבי לבעיה. מומלץ בחום.
    מריאטה ליפקוביץ

    שיתופי פעולה