לייעוץ חינם 24/7: 

03-9477729

המדריך ללקיחת משכנתא

משכנתאות

משכנתא לבניה

מתכננים לבנות את ביתכם? כשבנקאים לשעבר עומדים לצדכם הכל הופך להיות פשוט וזול יותר. הפתרון שלכם נמצא כאן - קבלת משכנתא לבניה!

או השאירו פרטים ונשוב אליכם

  אנו מכבדים את הפרטיות שלך

  משכנתא לבניה

  מתכננים לבנות את ביתכם? כשבנקאים לשעבר עומדים לצדכם הכל הופך להיות פשוט וזול יותר. הפתרון שלכם נמצא כאן - קבלת משכנתא לבניה!

  תשואות פיננסים הינה חברה מובילה בתחום ייעוץ המשכנתאות, היועצים בחברה כיהנו בתפקידי מפתח בבנקים בתחום האשראי והמשכנתאות.

  אנו מתחייבים לריביות הנמוכות בשוק ולהתאמת העסקה הטובה ביותר עבורך.

  למידע לחצו כאן
  או חייגו 039477729

  משכנתא לבניית בית

  בניית בית על מגרש נחשבת לאתגר לא פשוט מבחינות רבות, לרבות ענייני מימון. בעוד שברכישה רגילה אתם קונים חבילה שלמה ומשעבדים אותה עבור הלוואה, הרי פה המצב מורכב יותר כי אין עדיין נכס. אז איך אפשר לקבל הלוואה עבור משכנתא לבניה ללא בטוחות הולמות?

   

  משכנתא לבניה מממנים בשיטת הסלאמי

  אתם רוכשים מגרש ומשעבדים אותו תמורת הלוואה. לאחר מכן אתם מממנים באותה שיטה את השלד ומתקדמים הלאה, כך עד לגמר הבניה. בכל סיום שלב עליכם להביא אישורים מתאימים על החלק שכבר בוצע, (כמו שמאי או מהנדס בהתאם לבקשת הבנק) ורק לאחר מכן תוכלו לקבל את הכסף ולהעבירו לקבלן המתאים.

  1. מימון המגרש – בשלב הראשון כאמור יש צורך לקחת משכנתא על המגרש עצמו. הבנק למשכנתאות ברוב המקרים לא יהיה מוכן לשעבד מגרש שאינו מיועד לבניה, יחד עם זאת אין דרישה מצדו להיתרי בנייה ותוכניות בשלב זה, הדבר נובע מכך שאתם מקבלים משכנתא עבור החלקה עצמה שמשמשת כבטוחה. הבנקים פחות "אוהבים" לשעבד מגרשים שכן אלה נחשבים לסיכון אשראי גדול יותר מנכס בנוי ולכן לעיתים קרובות יעדיפו לתת לכם אחוזי מימון נמוכים יחסית בעבורם.
  2. מימון הבנייה – בכדי לקבל משכנתא לבניה תידרשו להביא אישורי בניה שמנפיקה הראשות המוניציפלית. אתם מפקידים את תכניות הבנייה במחלקת ההנדסה של הראשות המקומית ותקבלו אישור שמדובר בתוכניות תקינות מבחינתה. בנוסף לאישורי בנייה תידרשו להציג הסכמים עם הקבלן המבצע וגורמים אחרים המופקדים על הפרויקט, כמו מפקח בניה. המסמכים הללו יבדקו ע"י שמאי מטעם הבנק.

  כמה מילים על אחוזי מימון בבניה

  אם לדוגמא אושר לכם 65 אחוזי מימון זה אומר שכל סכום שתידרשו לשלם במהלך הבניה, תוכלו לקבל 65 אחוזים מתוכו. למשל: אם עלות שלב מסוים בבניה תהיה כ 500,000 ₪ אזי אתם תוכלו לקבל 325,000 ואת שאר הסכום לגייס מההון העצמי, כך בדומה לעניין אחוזי המימון שהעלנו בשלב רכישת הקרקע, גם בבניה הבנק לא מתלהב לתת לכם אחוזי מימון גבוהים והפעם מסיבה קצת שונה. הבנק מאמין שיש סיכון גבוה שתחרגו בהוצאות שלכם ומשאיר לעצמו מרווח ביטחון. במקרה ותחזרו לבנק עם בקשה להגדיל את המשכנתא, יוכל הבנק במקרים מסויימים לתת מימון נוסף להשלמת הפרויקט. לבנק יש אינטרס ברור שתצליחו לסיים את הבנייה, אחרת הוא עלול "להיתקע" עם בטוחות לא מספקות שיוכלו להוות קושי רב בעת מימוש במקרה ולא תחזירו את תשלומי המשכנתא.

   

  תכנון נכון של המשכנתא

  חשוב מאד לתכנן נכון את גודל המשכנתא שאליה תזדקקו. לכן, יש לעשות תכנית מפורטת של הצרכים שלכם ולשקלל את כל מה שצריך בכדי להשלים את המהלך ללא בעיות. לא די בכך ויש להוסיף רזרבה העומדת על 10 – 20 אחוזים מהצפי. בעזרת העודפים תוכלו לטפל במצבים מפתיעים במהירות ויעילות. כמו כן, סביר להניח שתגלו שאתם רוצים יותר…

  יותר שקעים, יותר ברזים, לשדרג את הריצוף, דלתות מעץ מלא במחיר מדהים ואיך לא חשבנו על זה: צריך גם מחסן. ככה זה, כשמתחילים לבנות מגלים דברים ומלבנים אותם ביחד והתוצאה בדרך כלל עולה יותר.

  בחירת תמהיל אופטימאלי

  רצוי לחלק את מרכיבי המשכנתא בצורה שתתאים לכם, יש לנהל את הסיכונים בצורה מחושבת ומבוקרת על מנת לא להיות מופתעים במהלך הבניה או אחריה. מעבר לבניית התמהיל, מכיוון שמדובר בשחרור בחלקים, כלומר המשכנתא תשוחרר בפעימות בהתאם להתקדמות הבניה. יש לשקול איזה מן המסלולים לשחרר ומתי. משכנתא לבניה מורכבת יותר ממשכנתא רגילה ושינויי הריבית בשוק יכולים להשפיע על המסלולים שטרם נמשכו, על כן יש לקחת בחשבון את כל המשתנים ולנסות לייצר אופק יחסית ברור וללא הפתעות.

  מימון משכנתא לבניה נחשב לקריטי עבור הצלחת הפרויקט שלכם ללא עיכובים ויש לעשות זאת באופן חלק. כשיש לכם יועץ משכנתאות לצדכם הרבה יותר קל לכם לקבל הלוואות בזמן ובתמהיל שהותאם עבורכם ולצרכים שלכם תוך חיסכון משמעותי בעלויות מימון. כך תוכלו להתמקד במה שחשוב באמת וזה להגשים את החלום שלכם לבית על קרקע מוצקה.

  תשואות פיננסים, מתמחה בייעוץ משכנתאות ופועלתם לעזרתם של רבים המעוניינים לקבל משכנתא לבניה.

  לבדיקת זכאות לחצו כאן
  או חייגו 039477729

  מעוניינים בייעוץ לגבי המשכנתא המתאימה לכם?

   התחילו עכשיו

   או השאירו פרטים ונשוב אליכם

    אנו מכבדים את הפרטיות שלך

    עודד ודיויד התותחים תודה מכל הלב על הסבלנות מקצועיות ומציאת פתרון מהיר ואטרקטיבי לבעיה. מומלץ בחום.
    מריאטה ליפקוביץ

    שיתופי פעולה