לקבלת ייעוץ חינם 24/7 חייגו: 03-9477729

התחילו עכשיו

התקשרו 03-9477729

או השאירו פרטים ונציגנו ישובו בהקדם:

אנו מכבדים את הפרטיות שלך

משכנתאות

הון עצמי ללקיחת משכנתא

הון עצמי ללקיחת משכנתא

תשואות פיננסים הינה חברה מובילה בתחום של ייעוץ משכנתאות, היועצים בחברה כיהנו בתפקידי מפתח בבנקים בתחום האשראי והמשכנתאות.

אנו מתחייבים לריביות הנמוכות בשוק ולהתאמת העסקה הטובה ביותר עבורך.

מעוניינים לרכוש נכס וזקוקים למשכנתא? מתעניינים במשכנתא לכל מטרה על נכס קיים? תנו למומחים שלנו לעזור לכם להגיע לתוצאה טובה יותר ובצורה קלה יותר.

זקוקים לייצוג של יועץ משכנתאות? השאירו פרטיכם ונשמח ליצור קשר בהקדם.

לבדיקת זכאותכם למשכנתא לחצו כאן
או חייגו עכשיו 03-9477729

משכנתא היא החלטה גדולה וחשובה עבור כל אחד. לרוב משפחות צעירות מחליטות לבצע רכישה של בית או נכס נדל"ן שיהיה שלהם, לאחר מספר שנים בהם הם נאלצו לעבור בין דירות שכורות. גובה תשלום השכירות החודשית הוא גבוה במיוחד בשנים האחרונות, כך שההעדפה של רוב אותן משפחות הוא להשקיע את סכומי הכסף האלה במשכנתא שהם ייקחו מהבנק לעומת תשלומי שכירות ש"נעלמים".

כל בנק מאפשר לאנשים לקחת משכנתא על פי מסלולי שונים, ובהתאם לגובה ההכנסות של כל אחד. רוב הבנקים יאפשרו לקחת משכנתא רק לאלו שיש ברשותם הון עצמי. ההון העצמי הוא הכסף הזמין שקיים אצל כל אחד, כאשר נכללים סכומי כסף שנמצאים בחסכונות ובקרנות השקעות שונות שיש. סכום זה נחשב כהון עצמי מכיוון שזהו כסף זמין שיכול לשמש את האדם במהלך כל תקופת החזרי המשכנתא.

הון עצמי ללקיחת משכנתא

כמה הון עצמי צריך לפני לקיחת משכנתא

כדי לענות על שאלה זו, צריך להבין מהו שווי הנכס אותו מעוניינים לרכוש. על פי הממוצע הסטטיסטי, משפחות ואנשים זקוקים לרוב למשכנתא בסכום ממוצע של 700 אלף שקל, כך שככל שגובה ההון העצמי הוא גבוה יותר – כך סכום המשכנתא שנלקחת היא נמוכה יותר.

השאיפה של כל אחד היא להיות עם הון עצמי כמה שיותר גבוה, כך שהמשכנתא שתילקח מהבנק תהיה נמוכה ככל האפשר, כך שהתשלום עבור הריביות השונות לא יגרור החזרים ותשלומים גבוהים במיוחד. בנק ישראל מאפשר לבנקים השונים להעניק שיעור מימון לרכישת בית על פי מדדים שונים, לדוגמה אדם או משפחה שרוכשת בית לראשונה בחייה או לחלופין שזו הדירה היחידה, תוכל ליהנות משיעור מימון משכנתא בגובה של 75 אחוז. אך מי שמעוניין לרכוש דירה רק לצורך השקעה, יוכל ליהנות משיעור מימון של 50 אחוז בלבד ובמקרים מסוים אף להגיע ל70%.

איך משיגים הון עצמי

כאמור, הון עצמי גבוה יותר מאפשר לקיחת משכנתא בתנאים והחזרים משתלמים ונמוכים יותר. לכן, מומלץ להשיג כמה שיותר הון עצמי לפני לקיחת משכנתא, כך שגובה ומשך ההחזרים הכספיים לא יהיה לנטל גדול. את ההון העצמי ניתן לחסוך מדי חודש, כך שאם מעוניינים להשקיע את הכסף ברכישת בית ראשון או יחיד, מומלץ להפריש סכומי כסף שונים בתכנית חיסכון משתלמת לצורך צבירה של הון עצמי גדול יותר.

במידה ויש ברשות המשפחה נכס כזה או אחר, ניתן למכור או למשכן אותו, וכך לקבל סכומי כסף גדולים שיוכלו להגדיל את אחוז ההון העצמי. אפשרות נוספת היא להיעזר בבני משפחה קרובים, כך שהם יוכלו לסייע ככל האפשר בסכומי כסף שיגדילו את ההון העצמי ובכך המימון שנלקח מהבנק למשכנתא יהיה נמוך ומשתלם הרבה יותר.

הון עצמי ללקיחת משכנתא

בחירת משכנתא על פי הון עצמי והכנסות

בסופו של דבר, גובה המשכנתא שניתנת מהבנק נקבעת על פי מס' פרמטרים וביניהם גובה ההון העצמי של האדם או המשפחה שזקוקה למשכנתא. הון עצמי גבוה יותר, מאפשר בחירת מסלול משכנתא משתלם ואף קצר יותר, וכך ניתן ליהנות מהחזרי משכנתא הרבה יותר משתלמים ואפשריים במהלך כל התקופה.

גובה ההחזרים החודשיים של המשכנתא נקבע על פי ההכנסות השוטפות, כך שבחירת מסלול עם החזרים גבוהים או נמוכים בהתחלת התקופה הינה קריטית והכרחית ביותר. במקרים בהם ידוע כי סכום כסף גדול צריך להשתחרר מחסכון או קרן השקעות, מומלץ לקחת גם זאת בחשבון כדי להפחית ככל הניתן מתשלומים והחזרי ריביות שעלולים להיות גבוהים במיוחד.

התחילו עכשיו

התקשרו 03-9477729

או השאירו פרטים ונציגנו ישובו בהקדם:

אנו מכבדים את הפרטיות שלך

התחילו עכשיו

התקשרו 03-9477729

או השאירו פרטים ונציגנו ישובו בהקדם:

אנו מכבדים את הפרטיות שלך

"עודד ודיויד התותחים תודה מכל הלב על הסבלנות מקצועיות ומציאת פתרון מהיר ואטרקטיבי לבעיה. מומלץ בחום."
לוגו ביקורות גוגל
מריאטה ליפקוביץ

שיתופי פעולה

מעוניינים בייעוץ לגבי המשכנתא המתאימה לכם?

אנו מכבדים את הפרטיות שלך

Call Now Button