לקבלת ייעוץ חינם 24/7 חייגו: 03-9477729

התחילו עכשיו

התקשרו 03-9477729

או השאירו פרטים ונציגנו ישובו בהקדם:

אנו מכבדים את הפרטיות שלך

משכנתאות

ריביות משכנתא 2019

ריביות משכנתא 2019

תשואות פיננסים הינה חברה מובילה בתחום של ייעוץ משכנתאות, היועצים בחברה כיהנו בתפקידי מפתח בבנקים בתחום האשראי והמשכנתאות.

אנו מתחייבים לריביות הנמוכות בשוק ולהתאמת העסקה הטובה ביותר עבורך.

מעוניינים לרכוש נכס וזקוקים למשכנתא? מתעניינים במשכנתא לכל מטרה על נכס קיים? תנו למומחים שלנו לעזור לכם להגיע לתוצאה טובה יותר ובצורה קלה יותר.

זקוקים לייצוג של יועץ משכנתאות? השאירו פרטיכם ונשמח ליצור קשר בהקדם.

לבדיקת זכאותכם למשכנתא לחצו כאן
או חייגו עכשיו 03-9477729

אנשים רבים, ובעיקר משפחות צעירות בתחילת דרכן, שואפים להצליח ולרכוש דירה או נכס שיהיו בבעלותם הבלעדית. כיום שוק הנדל"ן נמצא בעלייה מתמדת משנה לשנה, כך שמחירי הדירות עולות בהתאם ולרוב נראות כבלתי ניתנות להשגה ורכישה במחירים המאפשרים זאת.

מכיוון שלרוב הצרכנים הישראלים אין את האפשרות לרכוש דירה באמצעות הכספים שהם חסכו, הם פונים אל גורמי מימון בנקאיים לצורך קבלת הלוואה לרכישת דירה – הנקראת בקיצור משכנתא. בשונה ממה שנהוג לייחס לה, המשכנתא איננה לכל החיים, אך היא בהחלט "נגררת" יחד איתנו למשך עשרות שנים וזאת בהתאם לסוג וסכום המשכנתא שנלקחה.

לבנקים קיים אינטרס עיקרי למתן משכנתאות לרכישת דירה, והוא כמובן עניין הריביות שהם מרוויחים ממתן המשכנתא. מכיוון שהבנקים השונים מציעים מספר רב של מסלולי משכנתא המשתנים על סמך מסלול הריביות השונות, כדאי לעשות סדר בדברים ולהבין מהם המסלולים העיקריים של הריביות בתחום המשכנתאות:

 

ריבית קבועה צמודה למדד

מדובר על מסלול משכנתא שהריבית המשולמת לבנק איננה משתנה במהלך כל תקופת המשכנתא. אך בגלל שהמסלול הזה צמוד למדד המחירים לצרכן, הוא משתנה על פי מדד המחירים בהתאם – אם המדד עולה בכל שנה בחצי אחוז או יותר, התשלום עבור החזר המשכנתא יעלה בהתאם לעליית מחירי המדד.

כך שמצד אחד הריבית שנקבעה מראש אינה עולה, אך הסכום שנקלח מהבנק ואותו יש להחזיר עולה בהתאמה למדד המחירים לצרכן של אותה תקופה.

 

ריבית משתנה הצמודה למדד

גם מסלול משכנתא זה מותאם על פי מדד המחירים לצרכן, אך הריבית בו משתנה על פי מה שסוכם מראש מול הבנק. לרוב נקבע כי מחיר הריבית ישתנה בהתאמה בתקופת זמן של כמה שנים, בד"כ 5 שנים. כך שקיימת אפשרות יציאה ממסלול זה וכך חיסכון של תשלום הריביות במידה ויש אפשרות לפירעון מוקדם של המשכנתא עבור הלווה.

 

ריבית פריים

מסלול משכנתא עם ריבית פריים נחשב למסלול עם סיכון גבוה מצד אחד, אך מצד שני זהו מסלול גמיש המאפשר פירעון ויציאה בכל זמן נתון וגם איננו צמוד למדד המחירים לצרכן. כמו כן מסלול הפריים בד"כ מוצע בתנאים הזולים והאטרקטיביים ביותר.

מדובר על מסלול בעל סיכון תיאורטי גבוה מכיוון שתשלום הריביות בו נקבע בכל חודש מחדש על פי ריבית הפריים הנהוגה וקבועה בהתאם לבנק ישראל. כך שאם ישנו חודש בו ריבית הפריים עולה באופן משמעותי, זה עלול לפגוע במיוחד בגובה החזר המשכנתא בזמן נתון.

 

מסלולי ריביות שאינן צמודות למדד – יתרונות וחסרונות

נוסף על מסלולי הריביות שהוזכרו לעיל, ישנה אפשרות גם לבחירת מסלולי משכנתא עם מסלולי ריביות שאינם צמודים כלל למדד המחירים לצרכן:

  • מסלול אחד מאפשר קביעה של ריבית קבועה מראש ואינה משתנה כלל במהלך כל התקופה, כך שניתן לדעת מראש וללא שינויים מהם ההחזרים של המשכנתא. היתרון של מסלול זה הוא הידיעה על חוסר השינוי בהחזרים החודשיים, אך החיסרון הוא משמעותי כי לרוב יהיה מדובר על קביעת ריביות גבוהות מראש.
  • מסלול שני מאפשר בחירה של ריבית משתנה בכל תקופה של כמה שנים, עם אפשרות יציאה ופירעון מוקדם ללא קנסות בנקודות יציאה אלו. היתרון של מסלול זה הוא וודאות לתקופה מסוימת של החזרי המשכנתא, וגם אפשרות פירעון מוקדם ללא תשלום קנסות. מסלול מצוין עבור מי שמעוניין ביציבות החזרים לתקופה של כמה שנים ובהנחה שצפוי לפרוע חלק מהסכום או את כולו. 

 

כך תחסכו בתשלום הריביות

כפי שניתן לראות, הריביות במסלולי המשכנתאות משתנות כל העת ותלויות במספר משתנה של גורמים שונים. כדאי לדעת כי לא קיים מסלול אחד שהוא הטוב ביותר, אלא שילוב של כמה מסלולים המעניקים תמהיל אפקטיבי לכל אדם. משום כך מומלץ להתייעץ עם יועץ משכנתאות בבחירת מסלול משכנתא כדאי ביותר, כדי שהוא יוכל לבנות את התמהיל הרווחי והמשתלם ביותר למשך כל תקופת המשכנתא.

התחילו עכשיו

התקשרו 03-9477729

או השאירו פרטים ונציגנו ישובו בהקדם:

אנו מכבדים את הפרטיות שלך

התחילו עכשיו

התקשרו 03-9477729

או השאירו פרטים ונציגנו ישובו בהקדם:

אנו מכבדים את הפרטיות שלך

"עודד ודיויד התותחים תודה מכל הלב על הסבלנות מקצועיות ומציאת פתרון מהיר ואטרקטיבי לבעיה. מומלץ בחום."
לוגו ביקורות גוגל
מריאטה ליפקוביץ

שיתופי פעולה

מעוניינים בייעוץ לגבי המשכנתא המתאימה לכם?

אנו מכבדים את הפרטיות שלך

Call Now Button