לקבלת ייעוץ חינם 24/7 חייגו: 03-9477729

התחילו עכשיו

התקשרו 03-9477729

או השאירו פרטים ונציגנו ישובו בהקדם:

אנו מכבדים את הפרטיות שלך

משכנתאות

איזו משכנתא כדאי לקחת היום

איזו משכנתא כדאי לקחת היום

תשואות פיננסים הינה חברה מובילה בתחום של ייעוץ משכנתאות, היועצים בחברה כיהנו בתפקידי מפתח בבנקים בתחום האשראי והמשכנתאות.

אנו מתחייבים לריביות הנמוכות בשוק ולהתאמת העסקה הטובה ביותר עבורך.

מעוניינים לרכוש נכס וזקוקים למשכנתא? מתעניינים במשכנתא לכל מטרה על נכס קיים? תנו למומחים שלנו לעזור לכם להגיע לתוצאה טובה יותר ובצורה קלה יותר.

זקוקים לייצוג של יועץ משכנתאות? השאירו פרטיכם ונשמח ליצור קשר בהקדם.

לבדיקת זכאותכם למשכנתא לחצו כאן
או חייגו עכשיו 03-9477729

תחום הנדל"ן בישראל הולך ומתפתח משנה לשנה. ככל שהביקוש לדירות ונכסים עולה, כך שוק הנדל"ן מתעצם וגדל יותר. אך כמו שהביקוש לרכישת נכסים עולה בהדרגה, כך גם מחירי הריביות על המשכנתאות עולה בהתאם. מכיוון שמחירי הדירות כיום אינם יורדים מכמה מאות רבות של אלפי שקלים ואף מיליוני שקלים, אנשים ומשפחות רבות פונות אל הבנקים וגופי מימון אחרים כדי לקחת הלוואת דיור – הלוא היא משכנתא.

סוגי משכנתאות

מבחינת הבנקים, קיימת הבחנה ברורה בין הלוואה כספית רגילה לבין הלוואה לצורך רכישת נכס. כאשר הלוואה רגילה היא לכל מטרה ולצרכים פיננסיים שונים, ואילו בהלוואה לצורך רכישת דירה, מדובר למעשה על העמדת הלוואה מהבנק לטווח ארוך שעשויה להניב כספים ורווחים.

לכן נוסף על ירידת הסיכון במתן הלוואה בסכומים גדולים, תקופת ההלוואה והריביות הנצברות על ההלוואה רווחיות במיוחד עבור הבנק ובסופו של דבר גורף הבנק לכיסו רווח משמעותי.

הבנקים מציעים לרוכשים סוגים שונים של משכנתאות, שההבדלים העיקריים בהם הינם בסוג וגובה הריביות המוצעות:

  • משכנתא עם ריבית קבועה – זהו מסלול משכנתא יחסית שמרן ויציב, כאשר הריבית בו ידועה מראש ומובטחת לכל תקופת ההלוואה. עקב נטרול חשיפת הסיכונים , דואג הבנק לתמחר מראש את מסלול זה בריבית גבוהה יותר. מצד אחד הרוכש יכול לדעת באופן וודאי על גובה ההחזרים שיהיו לו ושהם יישארו קבועים, אך מצד שני מדובר על הלוואה שעלולה להיות יקרה יותר מראש.
  • משכנתא עם ריבית משתנה – זוהי משכנתא הניתנת לרוכש עם אפשרות לשינוי ריביות במהלך התקופה, בהתאם להסכם שנקבע מראש על ידי הלווה מול הבנק. כמו כן ללווה ניתנת אפשרות לסילוק מוקדם ללא עמלת פירעון ביום התחנה שנקבע מראש.

סוגי המשכנתא שהובאו לעיל יכולים להיות מנוטרלי מדד או לחלופין צמודים למדד, נוסף לסוגי משכנתא אלו ישנה גם אפשרות ללקיחת משכנתא על פי מסלולי ריבית שאינם צמודים למדד המחירים לצרכן ומנגד גם לא מנוטרלי הצמדה למדד המחירים לצרכן,  אלו מתחלקים לכמה סוגים שונים כמו משכנתא עם מסלול ריבית שמתבסס על ריבית בנק ישראל, מסלול זה ניקרא "פריים" וכן קיים מסלול צמוד מט"ח המתבסס על הצמדות לשער מטבע החוץ.

האם ניתן לקבל משכנתא במימון מלא?

הדרישה הבסיסית של כל בנק בטרם לקיחת משכנתא, היא הצגה של הון עצמי שקיים ברשות הרוכשים כך שמדובר על סכום כספי בגובה של לפחות 25% משוויו של הנכס המבוקש. אם מדובר על נכס ששווה כמה מיליונים, על הרוכשים להיות בעלי כסף נזיל של כמה מאות שקלים ולרוב לאותם אנשים אין סכומים כאלו נגישים.

לכן ישנם רוכשים ללא הון עצמי מספיק שמעוניינים לקבל משכנתא ללא הצגה של הון עצמי, כך שהם יקבלו למעשה מימון מלא לצורך רכישת הנכס. מכיוון שזוהי דרישה של כל הבנקים, ניתן למצוא פתרונות לכך באמצעות פנייה אל מקורות מימון חיצוניים שיוכלו להעניק את גובה ההון העצמי הדרוש, או הפתרון האידאלי ביותר הוא לפנות לעזרה של בני משפחה שיכולים להעניק לרוכשים הלוואה כספית הוא לשעבד נכס שיש ברשותם.

איזה סוג משכנתא כדאי לבחור

כאמור, ישנם סוגים שונים ומשתנים של משכנתאות. מכיוון שהבחירה הכדאית והמשתלמת ביותר תלויה בגובה מסלול הריביות, חשוב להתייעץ עם יועץ משכנתאות מקצועי לפני לקיחת המשכנתא מהבנק. כיוון שיועץ המשכנתאות מכיר את כל נושאי הריביות הקיימות במשק, הוא יוכל לבנות עבורכם תמהיל משתלם לכל אורך תקופת המשכנתא, כך שההחזרים החודשיים יהיו אפשריים מצד אחד אך גם לא יישאו ריביות גבוהות מדי.

התחילו עכשיו

התקשרו 03-9477729

או השאירו פרטים ונציגנו ישובו בהקדם:

אנו מכבדים את הפרטיות שלך

התחילו עכשיו

התקשרו 03-9477729

או השאירו פרטים ונציגנו ישובו בהקדם:

אנו מכבדים את הפרטיות שלך

"עודד ודיויד התותחים תודה מכל הלב על הסבלנות מקצועיות ומציאת פתרון מהיר ואטרקטיבי לבעיה. מומלץ בחום."
לוגו ביקורות גוגל
מריאטה ליפקוביץ

שיתופי פעולה

מעוניינים בייעוץ לגבי המשכנתא המתאימה לכם?

אנו מכבדים את הפרטיות שלך

Call Now Button