לייעוץ חינם 24/7: 

03-9477729

משכנתאות

מהו מדד תשומות הבנייה

או השאירו פרטים ונשוב אליכם

  אנו מכבדים את הפרטיות שלך

  מהו מדד תשומות הבנייה

  תשואות פיננסים הינה חברה מובילה בתחום של ייעוץ משכנתאות, היועצים בחברה כיהנו בתפקידי מפתח בבנקים בתחום האשראי והמשכנתאות.

  אנו מתחייבים לריביות הנמוכות בשוק ולהתאמת העסקה הטובה ביותר עבורך.

  מעוניינים לרכוש נכס וזקוקים למשכנתא? מתעניינים במשכנתא לכל מטרה על נכס קיים? תנו למומחים שלנו לעזור לכם להגיע לתוצאה טובה יותר ובצורה קלה יותר.

  זקוקים לייצוג של יועץ משכנתאות? השאירו פרטיכם ונשמח ליצור קשר בהקדם.

  לבדיקת זכאותם למשכנתא לחצו כאן
  או חייגו 039477729

  מהו מדד תשומות הבניה? מה ההבדל בין מחיר דירה בבניה לבין מחיר של דירה יד שניה? מה גורם לשינויים במחירי הנכס? האם יכול להיווצר פער משמעותי בין מחיר הנכס בחתימה לבין פעימות התשלומים על הנכס במהלך תקופת הבניה? כיצד כל זה מחושב?

  תשובות על כל אילו בשורות הבאות

  מהו מדד תשומות הבניה?

  מדד תשומת הבנייה מהווה אחד ממדדי המחירים המשמעותיים בישראל, הוא מחושב באמצעות סטטיסטיקות ומתעדכן מידי חודש בתאריך החמישה עשר לחודש. מדד תשומות הבניה נועד למדוד את עלויות הבניה למגורים, משרד ומסחר ואת השתנות המחירים בהם. שינויים במדד תשומות הבניה עשויים לגרום לשינויים משמעותיים במחירי נכסים שנקנו בתהליך בניה או טרום בניה ועשויים לגרום לשינויים נלווים בהוצאת המשכנתא.

  מהו מדד תשומות הבנייה? מה זה תשומות בנייה? | תשואות פיננסים

  מה נמדד במדד תשומות הבניה

  • חומרים – חומרי הבניה הכוללים: שיש, אבן, קרמיקה, עץ לבניה, חומרי איטום, צבע, מלט, בלוקים, ברזל, כלים סניטריים, אינסטלציה ועוד מוצרים שונים הנכללים בבניית בתים או בתי מסחר, משרדים וכדומה.
  • הובלה ושינוע – המדד גם יבדוק את עליות ההובלה והשינוע של חומרי הגלם עד לאתר הבניה וממנו במידת הצורך.
  • ציוד וכלי עבודה – יבחנו עלויות הציוד שנועד לשמש את הפועלים לצרכי עבודה וכן את עלויות כלי העבודה המשמשים לחלקי המבנה השונים.
  • שכירות רכב וציוד נלווה – רכב ועליות אחזקתו, מחיר השכירות וציוד נלווה נצרך.
  • שכר עבודה – גובה שכר העסקת פועלים במהלך החודש, כולל מפעילי הרכבים והציוד, הנדסאים, אדריכלים, נגרים וכן מפקחי בניה.
  • ביטוח ובדיקות – תשלומי ביטוח עבור עובדים, כלי עבודה, רכבים וציוד וכן עלויות בדיקות של תקינות מוצרים הנדרשים על פי חוק.
  • תחזוקת משרדים והוצאות נלוות – שכירות משרדים לצרכי יזמים וקבלני הבניה כולל הוצאות נוספות הנלוות לנ"ל.

  מהי השפעת המדד על מחיר דירה

  חוזי מכירה של דירה בישראל מוצמדים למדד תשומת הבניה – בהסכם המכר נקבע כי מדד הבסיס יעבור שינויים בהתאמה לשינויים במדד תשומות הבניה ובכך ישפיע על התשלומים הבאים. בעצם כאשר מדובר על דירה בבניה עשוי להיווצר פער בין זמן חתימת הסכם המכר ועד למועד התשלומים הבאים, במידה והייתה עליה במדד תשומות הבניה. חשוב לציין שכיום להבדיל מבעבר רק 40% ממחיר הדירה מוצמד למדד, דבר שמצמצם את החשיפה של רוכשי הדירות לשינויים קיצוניים. לדוגמא, במקרים מסוימים בעת מחיר הדירה מוצמד למדד תשומות הבניה והדירה נמכרה ב1,000,000 ₪ ובמהלך תקופת הבניה חלפו 3 שנים בהן המדד עלה ב3%בשנה, אזי מחיר הדירה צפוי לעלות בכ 36,000 ₪ קרי כ 12,000 ₪ בשנה. 

  ברכישת דירה יד שניה לרוב היא לא תוצמד בהסכם המכר למדד תשומת הבניה, היות ואין שינויים במחיר העבודה והחומר ומטבע הדברים לא צפויים להיווצר שינויים במחיר הדירה בין התשלומים.

  יועץ משכנתאות מיומן ידע לנווט את הלקוח מול הבנק במקרה שנוצרו פערים משמעותיים בעקבות שינויים משמעותיים במדד תשומות הבניה, מבלי לפגוע בתנאי משכנתא טובים ובטוחים עבור רוכש הדירה.

  מעוניינים בייעוץ לגבי המשכנתא המתאימה לכם?

   התחילו עכשיו

   אנא השאירו פרטים ונשוב אליכם

    אנו מכבדים את הפרטיות שלך

    עודד ודיויד התותחים תודה מכל הלב על הסבלנות מקצועיות ומציאת פתרון מהיר ואטרקטיבי לבעיה. מומלץ בחום.
    מריאטה ליפקוביץ

    שיתופי פעולה