לקבלת ייעוץ חינם 24/7 חייגו: 03-9477729

התחילו עכשיו

התקשרו 03-9477729

או השאירו פרטים ונציגנו ישובו בהקדם:

אנו מכבדים את הפרטיות שלך

משכנתאות

לוח סילוקין משכנתא

לוח סילוקין משכנתא

תשואות פיננסים הינה חברה מובילה בתחום של ייעוץ משכנתאות, היועצים בחברה כיהנו בתפקידי מפתח בבנקים בתחום האשראי והמשכנתאות.

אנו מתחייבים לריביות הנמוכות בשוק ולהתאמת העסקה הטובה ביותר עבורך.

מעוניינים לרכוש נכס וזקוקים למשכנתא? מתעניינים במשכנתא לכל מטרה על נכס קיים? תנו למומחים שלנו לעזור לכם להגיע לתוצאה טובה יותר ובצורה קלה יותר.

זקוקים לייצוג של יועץ משכנתאות? השאירו פרטיכם ונשמח ליצור קשר בהקדם.

לבדיקת זכאותכם למשכנתא לחצו כאן
או חייגו עכשיו 03-9477729

זוגות צעירים רבים חולמים על הרגע בו הם יוכלו להרשות לעצמם לרכוש דירה או נכס שיהיה שייך להם. בגלל שמחירי הנדל"ן בארץ בשנים האחרונות נמצאים במגמת עלייה משנה לשנה, זוגות רבים רואים את החלום הזה כחלום רחוק שאינו בר השגה. יחד עם יוקר המחייה ומחירי הנדל"ן הגבוהים, על הזוג לעבוד הרבה וקשה יותר כדי לחסוך כמה שיותר כסף לרכישת דירה.

כדאי לדעת כי למרות מחירי הדירות שהולכים ועולים, מומלץ לא לפספס את הזמן ולרכוש דירה במחיר שהוא יחסית אטרקטיבי באמצעות לקיחת משכנתא מבנק משכנתאות, או באמצעות משכנתא חוץ בנקאית הממומנת על ידי חברות ביטוח. משכנתא היא למעשה שם נוסף להלוואה המוענקת לצורך רכישת דירה, כך שלא מדובר על הלוואה רגילה בתנאים סטנדרטיים כמו שנהוג לראות בהלוואות שונות.

מכיוון שמשכנתא כוללת לרוב סכומי כסף גדולים של מאות אלפי ואף מיליוני שקלים , נהוג לפרוס את אופן התשלומים החודשיים למשך מספר רב של שנים ולכן חשוב לשים דגש לוח סילוקין משכנתא.

מהו לוח סילוקין?

לוח סילוקין משכנתא הינו מונח המתייחס לרשימה מפורטת של תמהיל המשכנתא שנלקחה לצורך רכישת דירה, בה מפורט כל מרכיבי המשכנתא למשך כל תקופת הזמן עם ציון הריביות וההחזרים החודשיים.

לוח זה נועד לעשות סדר בנושא המשכנתא, ולהכין את לוקחי המשכנתא מבחינה עתידית בנוגע להחזרים החודשיים בהם הם מוכרחים לעמוד. התשלומים החודשיים של המשכנתא מורכבים משני מרכיבים עיקריים – החזרים על חשבון קרן המשכנתא, והחזרים על חשבון הריבית של המשכנתא.

מכיוון שהמטרה של לוקחי המשכנתא היא להוזיל כמה שיותר את הריביות המשולמות בכל חודש לבנק או הגוף המממן בעבור המשכנתא, קיימים שלושה סוגים שונים של לוחות סילוקין המפורטים להלן. 

לוח סילוקין - תמהיל משכנתא

לוח סילוקין בשיטת שפיצר

זהו לוח סילוקין הפופולרי והמועדף ביותר על לוקחי משכנתא. מדובר על לוח שהחזריו החודשיים הינם קבועים ואחידים בכל חודש. במקרים בהם מדובר על משכנתא הצמודה למדד המחירים לצרכן, נוספים לתשלומי ההחזרים הקבועים גם ההפרשים בגין הפרשי ההצמדה לכל תקופת זמן רלוונטית.

לוח סילוקין בשיטת קרן שווה

בשיטה זו ההחזרים החודשיים הולכים ופוחתים בהדרגה כאשר סכום ההחזרים על חשבון הקרן נשאר קבוע, ואילו ההחזרים בגין הריבית הולכים ויורדים במשך כל תקופת הזמן. בלוח סילוקין זה התשלום הראשוני יהיה גבוה יותר בהתחלה, אך ילך ויפחת לאורך תקופת המשכנתא.

לוח סילוקין בשיטת בלון

לוח זה הינו פחות נפוץ בקרב לוקחי המשכנתאות, מכיוון שמדובר על שיטת הלוואה שלכל אורך התקופה הינה מינימלית על חשבון הריבית, אך בסוף התקופה יש לשלם את מלוא הסכום יחד עם הקרן והריבית שנצברה שעלולה להגיע להרבה מאוד כסף. שיטה זו מומלצת לאנשים הצפויים לקבל סכומי כסף גדולים בתקופה החופפת לפירעון המשכנתא, כך שהם יוכלו לעמוד בהחזרים אלו בהתאם.
שיטה זו נפוצה בד"כ לגשר עד מכירת הנכס הקיים תוך קניה מקדימה של הנכס החדש.

איך בוחרים לוח סילוקין מתאים?

כאמור, ישנם מגוון אפשרויות בחירה של לוחות סילוקין לבחירת משכנתא, כאשר לכל אחד מהם יש יתרונות וחסרונות. חשוב לדעת כי כל לוח מתאים לכל אדם על פי יכולותיו הכלכליות, ואין בהכרח לוח אחד מומלץ ומותאם באופן הטוב ביותר.

כדי לבנות תמהיל נכון ומתאים מבחינה פיננסית לכל אדם או משפחה המעוניינת במשכנתא, מומלץ לפנות אל יועצי משכנתאות מקצועיים שידעו להמליץ על בחירת לוח סילוקין מותאם. יועץ המשכנתאות יבחן את המצב הפיננסי של האדם המעוניין לקחת משכנתא, תוך הסתכלות על המצב הפיננסי בהווה ובעתיד – וכך ידע להרכיב את התמהיל הנכון והטוב ביותר שיאפשר לעמוד בגובה ההחזרים החודשיים מצד אחד, אך גם לא יהיה כרוך בתשלום ריביות גבוהות מצד שני.

התחילו עכשיו

התקשרו 03-9477729

או השאירו פרטים ונציגנו ישובו בהקדם:

אנו מכבדים את הפרטיות שלך

התחילו עכשיו

התקשרו 03-9477729

או השאירו פרטים ונציגנו ישובו בהקדם:

אנו מכבדים את הפרטיות שלך

"עודד ודיויד התותחים תודה מכל הלב על הסבלנות מקצועיות ומציאת פתרון מהיר ואטרקטיבי לבעיה. מומלץ בחום."
לוגו ביקורות גוגל
מריאטה ליפקוביץ

שיתופי פעולה

מעוניינים בייעוץ לגבי המשכנתא המתאימה לכם?

אנו מכבדים את הפרטיות שלך

Call Now Button