לקבלת ייעוץ חינם 24/7 חייגו: 03-9477729

התחילו עכשיו

התקשרו 03-9477729

או השאירו פרטים ונציגנו ישובו בהקדם:

אנו מכבדים את הפרטיות שלך

משכנתאות

משכנתא על נכס קיים

הלוואה כנגד שיעבוד נכס

תשואות פיננסים הינה חברה מובילה בתחום של ייעוץ משכנתאות, היועצים בחברה כיהנו בתפקידי מפתח בבנקים בתחום האשראי והמשכנתאות.

אנו מתחייבים לריביות הנמוכות בשוק ולהתאמת העסקה הטובה ביותר עבורך.

מעוניינים לרכוש נכס וזקוקים למשכנתא? מתעניינים במשכנתא לכל מטרה על נכס קיים? תנו למומחים שלנו לעזור לכם להגיע לתוצאה טובה יותר ובצורה קלה יותר.

זקוקים לייצוג של יועץ משכנתאות? השאירו פרטיכם ונשמח ליצור קשר בהקדם.

לבדיקת זכאותכם למשכנתא לחצו כאן
או חייגו עכשיו 03-9477729

למרות שהדעה הרווחת על לקיחת משכנתא היא שייעודה עבור רכישת נכס, אין זה אומר שאי אפשר לקחת משכנתא על נכס קיים. כלומר, אם ברשותכם נכס מקרקעין, בין אם גרים בו ובין אם לא, תוכלו לקחת עליו משכנתא, אך התנאים יהיו שונים ויקרים יותר מכמה וכמה סיבות. 

כדי להבין מקרוב את נושא המשכנתא על נכס קיים, הנה כמה נקודות שחשוב שתדעו

הסיבות העיקריות בגינן רבים לוקחים משכנתא על הנכס הקיים שלהם, הן הצורך בכסף נזיל עבור סגירת חובות, איחוד הלוואות או פשוט לחיות חיים נוחים יותר ונטולי דאגה כלכלית. אם בעבר הייתה לכם משכנתא, אתם ודאי יודעים כמה העולם הזה יכול להיות סבוך עם אינספור ריביות והתמקחויות מול הבנק. אתם גם ודאי זוכרים את ההחזרים החודשיים שלכם וכמה רציתם שיגמרו. לכן, חשוב מאוד להבין האם אתם באמת רוצים להיכנס לנושא משכון הנכס שלכם.

יתרה מכך, אם בעת רכישת הנכס הייתה לכם האפשרות לקבל משכנתא בגובה של עד 75% משוויו, הרי שכעת ניתן יהיה לקבל עד 50% מערכו לכל מטרה. במקרים מסוימים ניתן להגיע גם עד 70% אחוזי מימון. לצורך הדוגמה השכיחה ביותר, אם הנכס שלכם שווה מיליון שקלים, תוכלו לקחת משכנתא עד ל-500 אלף שקלים. באם יש לכם משכנתא קיימת על הנכס שלכם, הרי שתוכלו לקבל את השלמת הסכום לסך 50% מערך הנכס. במידה ויתרת המשכנתא עומדת על 200 אלף שקלים, הרי שעכשיו תוכלו לקחת תוסף בסך 300,000 ₪.

אז למה היא בעצם יותר יקרה?

בדרך כלל, משכנתא לרכישת נכס הינה המשכנתא הזולה ביותר כיוון שהבנק למשכנתאות נדרש בהקצאת הון נמוכה ביותר ואילו במשכנתא לכל מטרה, הקצאת ההון אליה נדרש הבנק גבוהה משמעותית. בנוסף מטרת רכישת הדירה כאשר הלווים מגיעים עם הון עצמי ומבקשים השלמה הרי שמצבם של הלווים טוב והסיכון לאי תשלום הינו נמוך. מנגד, כאשר מבקשים משכנתא לכל מטרה, לצורך העניין לסילוק הלוואות, ניכר שהלווים במצב כלכלי לא מזהיר וקיים סיכוי שישובו למצבם הנוכחי גם לאחר שייפתרו את המצב הקיים. בהתאם לסיכונים הגלומים במשכנתא, הקצאת ההון אליה נדרש הבנק טיב הלווים, יתמחר הבנק את מחיר הכסף. 

מצד שני, הבנק לא יהסס לתת לכם משכנתא כל עוד אתם עומדים בקריטריונים הנדרשים. כאשר יש נכס קיים וממשי אותו אפשר לשים כערבון, הבנק ירגיש יותר בנוח להלוות סכומים גדולים. כאמור, כמו שאתם מוודאים את רשתות הביטחון שלכם, כך עושה גם הבנק. עם זאת, זה לא אומר שאתם לא אמורים להתמקח עם הבנק על תנאי המשכנתא שלכם. ממש כמו במשכנתא הראשונה שלקחתם, הבנק עשוי לנהוג לטובתו ולהציג לכם אחוזי ריבית גבוהים יחסית ממה שאתם יכולים לשלם. כשאתם יודעים לקראת מה אתם באים, אתם יכולים גם לנצח במו"מ.

לוקחים משכנתא על נכס בכדי לרכוש נכס אחר?

אתם לחלוטין צריכים לידע את הבנק על כך במעמד בקשת המשכנתא על הנכס הקיים שלכם. בעקבות הגילוי הזה, יתכן והבנק יוריד לכם בריביות, יתגמש אתכם בהחזרים וכמובן, ייהנה מהעובדה שגם הנכס העתידי שלכם שייך לרשת הביטחון שלו. זה לא דבר חדש שאנשים לוקחים הלוואות גדולות מהבנק עבור רכישות גדולות מחוצה לו. אם אתם מתכוונים להשקיע בנכס כלשהו, רצוי שיהיה לכם את הידע המוקדם על הנכס, על האישורים שלו ועל פריסת התשלומים עבורו.

לסיכומו של דבר,

משכנתא על נכס קיים לא שונה כל כך ממשכנתא רגילה, הנחתמת על נכס עתידי. אפילו להיפך, כאשר הבנק מרגיש יותר בנוח להלוות לכם סכומים משמעותיים, זה אומר שהוא סומך עליכם שתעמדו בהסכם ותחזירו את התשלומים כמתחייב. לאחר מכן, כל מה שנשאר לכם זה ליהנות מאפשרויות ההשקעה שלכם וממה שהעתיד מתכנן עבורכם ועבור כל הנכסים שלכם, הקיימים והעתידיים.

התחילו עכשיו

התקשרו 03-9477729

או השאירו פרטים ונציגנו ישובו בהקדם:

אנו מכבדים את הפרטיות שלך

התחילו עכשיו

התקשרו 03-9477729

או השאירו פרטים ונציגנו ישובו בהקדם:

אנו מכבדים את הפרטיות שלך

"עודד ודיויד התותחים תודה מכל הלב על הסבלנות מקצועיות ומציאת פתרון מהיר ואטרקטיבי לבעיה. מומלץ בחום."
לוגו ביקורות גוגל
מריאטה ליפקוביץ

שיתופי פעולה

מעוניינים בייעוץ לגבי המשכנתא המתאימה לכם?

אנו מכבדים את הפרטיות שלך

Call Now Button