לקבלת ייעוץ חינם 24/7 חייגו: 03-9477729

התחילו עכשיו

התקשרו 03-9477729

או השאירו פרטים ונציגנו ישובו בהקדם:

אנו מכבדים את הפרטיות שלך

משכנתאות

תעודת זכאות למסלול מחיר למשתכן

משכנתא חסכונית, איך עושים את זה?

תשואות פיננסים הינה חברה מובילה בתחום של ייעוץ משכנתאות, היועצים בחברה כיהנו בתפקידי מפתח בבנקים בתחום האשראי והמשכנתאות.

אנו מתחייבים לריביות הנמוכות בשוק ולהתאמת העסקה הטובה ביותר עבורך.

מעוניינים לרכוש נכס וזקוקים למשכנתא? מתעניינים במשכנתא לכל מטרה על נכס קיים? תנו למומחים שלנו לעזור לכם להגיע לתוצאה טובה יותר ובצורה קלה יותר.

זקוקים לייצוג של יועץ משכנתאות? השאירו פרטיכם ונשמח ליצור קשר בהקדם.

לבדיקת זכאותכם למשכנתא לחצו כאן
או חייגו עכשיו 03-9477729

מסלול מחיר למשתכן העניק למשפחות צעירות רבות את האפשרות לרכוש דירה במחיר נמוך משמעותית ממחירי שוק הנדל"ן הקיימים כיום. מחיר למשתכן חל כבר לקראת סוף שנות ה-90 ותחילת שנות ה-2000, כאשר מספר דירות מצומצם מתוך פרויקטים של בנייה גדולים הוצעו למכירה עבור משפחות מרובות ילדים או משפחות בעלות ותק נישואין ארוך.

לאחר הבנה כי פרויקט מחיר למשתכן מאפשר לאותן משפחות ובעלי דירות לרכוש נכס חדש ואף להצליח להרוויח עליו לאחר מכירתו, הפרויקט הלך והתעצם ובשנת 2016 השר משה כחלון החליט להרחיב את פרויקט מחיר למשתכן, ולהציע אלפי דירות במחירים מוזלים לאוכלוסייה הכוללת משפחות צעירות ואף רווקים מעל גילאי 35.

 

תנאי השתתפות בהגרלות הפרויקט

מכיוון שאנשים רבים רוצים להצליח לרכוש דירה במחירים זולים משמעותית ממחירי הדיור הקיימים כיום בשוק הנדל"ן, הממשלה החליטה לערוך הגרלות בין האנשים הזכאים להשתתף הפרויקט מחיר למשתכן. הקריטריונים להשתתפות בהגרלות כוללים בין השאר:

  • זוגות נשואים או ידועים בציבור הרשומים כנשואים במשרד האוכלוסין.
  • אנשים רווקים, אלמנים, גרושים שהם מעל גילאי 35
  • הורים יחידניים או חד הוריים
  • נכים בגילאי 21 ומעלה

חשוב לדעת כי בטרם נבחנים פרמטרים אלו, יש צורך לבחון פרמטר ראשוני ועיקרי הקובע את הזכאות לאפשרות ההשתתפות בהגרלה של פרויקט זה. פרמטר זה כולל אנשים שהם היו ללא בעלות על דירה או נכס בטווח זמן של שש שנים אחרונות, כולל זכאות להמשך נחלה עבור בני מושבים או קיבוצים חקלאיים.

מחיר למשתכן

כיצד ניתן להוציא תעודת זכאות?

לצורך השתתפות בהגרלות השונות המתקיימות מעת לעת בפרויקטים של מחיר למשתכן, יש צורך על האנשים והמשפחות הזכאיות לכך להוציא תעודת זכאות רשמית. לצורך הנפקת התעודה, יש צורך לבצע רישום לבדיקת זכאות הכרוך בעלות סמלית וחד פעמית. משרד הבינוי והשיכון בחר שלוש חברות משכנות שניתן לבצע דרכן את הרישום והוצאת תעודת הזכאות, כך שניתן להירשם אליהן באופן מקוון דרך האתר או באמצעות הגעה פיזית למשרדי החברות.

חשוב לשים לב כי כל אחת מהחברות מבקשת הצגה של מסמכים שונים המאשרים את הפרטים האישיים של כל משתתף כמו תעודת נישואין/גירושין/חד הורי ועוד. לאחר שליחת והעברת כל המסמכים הנדרשים לחברה המטפלת, הם מחזירים לנרשמים תשובה בנוגע לזכאות הרישום – משתתפים המקבלים זכאות יקבלו לידיהם מספר נרשם וסיסמה לצורך רישום באתר ההגרלות של פרויקט מחיר למשתכן.

 

אתר ההגרלות של מחיר למשתכן

לאחר קבלת תעודת הזכאות, ניתן להירשם באופן פשוט ונוח לפרויקטים שונים שנפתחים עבור הזכאים. קבלן שזוכה במכרז על קרקע מפרסם את נתוני הפרויקט באתר ההגרלות שכולל פרטים על הדירה, מיקום, גודל ועוד. מכיוון שמדובר על אתר הגרלות, כל אחד מהזכאים יכול להירשם לכמה הגרלות שנפתחו במקביל וללא הגבלה וגן ללא עלות נוספת הכרוכה בכך.

 

מה עושים לאחר הזכייה בהגרלה?

כל הגרלה שנפתחת לרישום, נסגרת לאחר 10 ימים לערך. בזמן הזה משוקללים כל פרטי הנרשמים להגרלה, ופרסום הזוכים נעשה באופן אנונימי באתר עם חשיפה של מספר הנרשם בלבד כדי לשמור על פרטיות המשתתפים. 

לאחר הזכייה המדינה מאפשרת הקלה נוספת לזוכים והיא בסיוע של מימון הדירה וקבלת משכנתא. כך הזוכים יכולים לקבל משכנתא בגובה של 75% לפי שווי השוק של הדירה על פי הערכת שמאי, ולא על פי המחיר המוזל שבו המשתתפים זכו בהגרלה. משמעות הדבר שניתן להגיע עד כ90% ממחיר הרכישה בפועל. כדי לבחור את מסלולי המשכנתא המשתלמים והטובים ביותר עבור זוכי מחיר למשתכן, מומלץ להתייעץ כבר בשלבים מוקדמים עם יועצי משכנתאות שידעו להתאים את מסלולי הריביות האטרקטיביות ביותר לצורך רכישת הדירה במסגרת הפרויקט.

התחילו עכשיו

התקשרו 03-9477729

או השאירו פרטים ונציגנו ישובו בהקדם:

אנו מכבדים את הפרטיות שלך

התחילו עכשיו

התקשרו 03-9477729

או השאירו פרטים ונציגנו ישובו בהקדם:

אנו מכבדים את הפרטיות שלך

"עודד ודיויד התותחים תודה מכל הלב על הסבלנות מקצועיות ומציאת פתרון מהיר ואטרקטיבי לבעיה. מומלץ בחום."
לוגו ביקורות גוגל
מריאטה ליפקוביץ

שיתופי פעולה

מעוניינים בייעוץ לגבי המשכנתא המתאימה לכם?

אנו מכבדים את הפרטיות שלך

Call Now Button