לייעוץ חינם 24/7: 03-9477729

משכנתאות

איך בוחרים שיטת החזר למשכנתא? – המדריך למשכנתאות

או השאירו פרטים ונשוב אליכם

  אנו מכבדים את הפרטיות שלך

  איך בוחרים שיטת החזר למשכנתא? – המדריך למשכנתאות

  תשואות פיננסים הינה חברה מובילה בתחום של ייעוץ משכנתאות, היועצים בחברה כיהנו בתפקידי מפתח בבנקים בתחום האשראי והמשכנתאות.

  אנו מתחייבים לריביות הנמוכות בשוק ולהתאמת העסקה הטובה ביותר עבורך.

  מעוניינים לרכוש נכס וזקוקים למשכנתא? מתעניינים במשכנתא לכל מטרה על נכס קיים? תנו למומחים שלנו לעזור לכם להגיע לתוצאה טובה יותר ובצורה קלה יותר.

  זקוקים לייצוג של יועץ משכנתאות? השאירו פרטיכם ונשמח ליצור קשר בהקדם.

  לבדיקת זכאותם למשכנתא לחצו כאן
  או חייגו 039477729

  מנסים לבחור משכנתא? בואו לשאול אותנו כל מה שאתם צריכים

  בחירת משכנתא היא לא דבר של מה בכך. ישנם כל כך הרבה משתנים שאדם מן המניין לא בטוח ידע לזהות או להבין ועל כן ייעוץ משכנתאות פרטי עשוי לתת מענה לכל השאלות. אך לפני שאתם הולכים לייעוץ משכנתאות, כדאי שתדעו כמה מושגים הקשורים למשכנתא, בפרט על שיטת החזר למשכנתא. 

  המדריך הברור לבחירת שיטת החזר למשכנתא

  ישנן כמה שיטות החזר למשכנתא אך אחת מהשיטות המפורטות מטה כנראה תתאים בדיוק לצרכיכם. לכל אחת מן השיטות יתרונות וחסרונות משלה, לוח הסילוקין מתחלק בצורה שונה וכפועל יוצא גם ההחזר החודשי משתנה בין שיטה לשיטה.

  איך נקבע ההחזר?

  בעת בניית תמהיל המשכנתא שלכם, אתם יוצרים מבנה של סכום ההלוואה אותו אתם לוקחים ומחלקים בהתאם להוראות הרגולציה הכפויות ובוחרים היכן שהבחירה מתאפשרת. לקרן ההלוואה מוסיפים את הריבית בהתאם למסלול הנבחר ולפריסת השנים ובהתבסס על שיטת ההחזר שבחרתם, לוח הסילוקין יציג את ההחזר החודשי הצפוי.

  שיטות ההחזר המוכרות ביותר נקראות:

  • שפיצר
  • קרן שווה
  • בלון (בולט)


  שיטת שפיצר
  – שיטה לאנשים שמבקשים להחזיר בראש שקט החזר ידוע מראש שעשוי להשתנות רק אם יהיה שינוי בריביות המשתנות, ככל ובחרתם כאלה.  אילולא השינוי המתואר, ההחזר יהיה קבוע וידוע מראש. שיטת ההחזר הזו מחלקת את תשלומי ההלוואה באופן שווה על פני כל תקופת ההלוואה אך היחס בין הקרן לריבית בתוך ההחזר החודשי משתנה כך שבתחילת ההלוואה נתח הריבית גדול יותר והולך ופוחת עם השנים ומנגד נתח הקרן קטן יותר והולך וגדל עם השנים. משמעות הדבר, שהבנק ירוויח כבר בתחילת ההלוואה נתח ניכר מהריבית וחלק יחסי גבוה מתוך ההחזר החודשי ישולם על חשבון הריבית. 

  קרן שווה – להבדיל משיטת שפיצר שבה ההחזר קבוע וידוע מראש, כאן ההחזר יתחיל ברמה מסוימת וילך וירד עם השנים. הבדל נוסף הוא בכך שהחלק היחסי שמשולם על חשבון הקרן מתוך ההחזר החודשי יהיה קבוע בכל חודש. הריבית תתווסף לתשלומי הקרן החודשיים אך בדומה לשיטת שפיצר, הבנק רוצה להרוויח נתח ניכר על חשבון הריבית כבר בתחילת ההלוואה ועל כן הסכום המשולם על חשבון הריבית יהיה גבוה יותר בתחילת ההלוואה וילך וירד עם השנים. הלכה למעשה זו הסיבה לכך שבשיטת קרן שווה ההחזרים החודשיים מתחילים ברמה גבוהה יותר מבשיטת שפיצר אך גם הולכים ופוחתים עם השנים ומסתיימים ברמה נמוכה יותר מבשיטת שפיצר. 

  בלון (בולט) – באנגלית bullet ובעברית בלון מכיוון שממש כמו בפיצוץ בלון, הדבר נעשה בבום. פעם אחת וסיימנו. שיטה זו רלוונטית בעיקר למי שאמור לקבל סכום כסף גדול בעתיד הקרוב ויוכל לשלם בבת אחת את הלוואת המשכנתא אותה הוא צריך, נכון לעכשיו. שיטה זו יכולה להתבצע כהלוואה שנלקחה מראש לצורך מסוים, לדוגמא החלפת נכס או לחילופין באמצע התקופה המוסכמת למשכנתא. קחו בחשבון שהריביות במשכנתא זו עשויות להיות גבוהות יותר מאחר והסיכון לבנק בשיטה זו גבוה יותר.

  כל בנק מחויב להציג בפניכם את שיטות ההחזר הרלוונטיות לכם ולתמהיל המשכנתא אותו הרכבתם. כך תוכלו לבחון את היכולות שלכם לפי צורות ההחזר וחישובי ההחזר לאורך השנים. אם אינכם בטוחים איזו שיטה היא הנכונה עבורכם, ייעוץ משכנתאות פרטיי יכול לסייע לכם רבות בהבנת התמונה הכוללת, ידריך אתכם נכונה בין השיטות ויפרוס לכם את הכדאיות שלכם בהחזרים לאורך השנים.

  איך בוחרים שיטת החזר למשכנתא

  לסיכום,

  קיימות שיטות החזרי משכנתא רבות, אך השיטה האמיתית להחזר נכון היא לדעת לבחור את ההחזר הנכון לשנים הבאות שיבואו.

  מעוניינים בייעוץ לגבי המשכנתא המתאימה לכם?

   התחילו עכשיו

   אנא השאירו פרטים ונשוב אליכם

    אנו מכבדים את הפרטיות שלך

    עודד ודיויד התותחים תודה מכל הלב על הסבלנות מקצועיות ומציאת פתרון מהיר ואטרקטיבי לבעיה. מומלץ בחום.
    מריאטה ליפקוביץ

    שיתופי פעולה