לייעוץ חינם: 

03-9477729

משכנתאות

ריבית ממוצעת על משכנתאות

או השאירו פרטים ונשוב אליכם

  אנו מכבדים את הפרטיות שלך

  ריבית ממוצעת על משכנתאות

  תוכן עניינים

  תשואות פיננסים הינה חברה מובילה בתחום של ייעוץ משכנתאות, היועצים בחברה כיהנו בתפקידי מפתח בבנקים בתחום האשראי והמשכנתאות.

  אנו מתחייבים לריביות הנמוכות בשוק ולהתאמת העסקה הטובה ביותר עבורך.

  מעוניינים לרכוש נכס וזקוקים למשכנתא? מתעניינים במשכנתא לכל מטרה על נכס קיים? תנו למומחים שלנו לעזור לכם להגיע לתוצאה טובה יותר ובצורה קלה יותר.

  זקוקים לייצוג של יועץ משכנתאות? השאירו פרטיכם ונשמח ליצור קשר בהקדם.

  לבדיקת זכאותם למשכנתא לחצו כאן
  או חייגו 039477729

  רוב הזוגות הצעירים בארץ מעדיפים להשקיע את כספם ברכישת דירה מאשר לנתב את הכסף לשכירות דירה. מגורים בשכירות מעניקים כמובן קורת גג ראויה לכל אחד, אך בסופה של שנת שכירות נאלצים לחפש דירה אחרת להתגורר בה או להאריך את הסכם השכירות ולקוות כי מחירי השכירות לא עלו במשך הזמן הזה. מכיוון שתחום הנדל"ן בארץ נתון לתנודות ושינויים בכל פעם, ניתן לראות כי מחירי השכירות הולכים ועולים בהדרגה, ולעיתים הופכים להיות בלתי אפשריים עבור בודדים, זוגות ומשפחות.

  לכן האפשרות הריאלית בנושא הזה היא רכישת דירה פרטית שתשמש אותנו למגורים קבועים, וגם תהיה נכס משמעותי עבורנו לעתיד. כפי שהוזכר, מחירי הנדל"ן עולים בכל פעם כך שרכישת דירה אפשרית לרוב האוכלוסייה באמצעות לקיחת משכנתא מהבנק. עניין המשכנתא הוא נושא גדול ומורכב, ולעיתים גם מלחיץ מכיוון שמדובר בסכומי כסף גבוהים במיוחד.

  מהי ריבית ממוצעת מבחינת משכנתא

  אחד מהדברים העיקריים המרכיבים את המשכנתא הוא הריביות. משכנתא היא כמובן לא מתנה אלא הלוואה לכל דבר ועניין, ולכן האינטרס של הבנקים להעניק משכנתאות לרוכשי דירה נעוץ בקבלת ריביות רווחיות ומשתלמות עבורם.

  בעולם המשכנתא קיים מושג הנקרא "ריבית משכנתא ממוצעת". זהו למעשה נתון המתפרסם על ידי בנק ישראל בכל חודש, ומטרתו להעניק מידע על ממוצע סך הריביות שכל לוקחי המשכנתאות לקחו מהבנקים. המטרה העיקרית של פרסום נתון זה היא קבלת תמונת מצב מהימנה ורלוונטית לגובה הריביות שקיים בכל זמן נתון במשק, כך שכל אדם המעוניין לרכוש דירה או נכס יידע על כמה עומדת הריבית הממוצעת והאם כדאי לו לקחת משכנתא מהבנק.

  ניתן גם לבדוק את נתוני הריביות בתקופות וחודשים קודמים, וכך לדעת האם הריבית הרלוונטית לאותה תקופה נמצאת במגמת עלייה או ירידה.

  האם קיימת השפעה לריבית הממוצעת בזמן לקיחת משכנתא

  חשוב לדעת כי ממוצע הריבית שמפורסם אינו בהכרח אומר כי זוהי הריבית שלוקחי המשכנתאות יקבלו, אלא מדובר רק על ריבית ממוצעת בלבד שמעניקה קנה מידה כללי על נתוני הריביות. בסופו של דבר, הריבית שנקבעת ללוקחי המשכנתא תלויה במספר גורמים שונים ונתונה לשינויים בהתאם. מכיוון שריבית זו היא כל כך דינמית, חשוב לא להיות פזיזים בחתימה על משכנתא ולנסות להוריד את גובה הריביות כמה שאפשר תוך התחשבות במחירי הריביות גם בשנים הבאות.

  מה הגורמים המשפיעים על הריבית הממוצעת במשק

  כאמור, ריבית ממוצעת הינה נתון כללי של גובה הריבית הממוצעת שניתנה ללקוחי המשכנתאות בתקופת החודש האחרונה. לכן אחד מהגורמים המשפיעים על גובה הריבית הממוצעת הוא היצע הביקושים לקבלת משכנתאות. אם בתקופת החודש שחלף הביקוש לקבלת משכנתא עולה בקרב אנשים רבים לעומת חודשים קודמים, כך גם הריבית הממוצעת תעלה בהתאם.

  הריבית הממוצעת מחושבת על פי משכנתאות שניתנו לצורך רכישת דירה או נכס, וגם למשכנתאות כלליות שניתנו לכל מטרה על חשבון נכס שכבר קיים לאנשים. בשונה ממסלולי ריביות שונות הניתנות לשינוי על ידי הבנקים, כמו ריבית פריים, אף גורם לא יכול להשפיע באופן ישיר על גובה הריבית הממוצעת.

  כיצד ניתן לשלוט על גובה הריביות במשכנתא

  כפי שניתן לראות, הריבית על המשכנתא נתונה תמיד לשינויים. לכן כדי לבחור את מסלולי הריביות המשתלמות והטובות ביותר, מומלץ לפנות אל יועצי משכנתאות מומחים בתחום. כך בהתאם לגובה הריביות הממוצע במשק בזמן נתון, הם יוכלו לבנות עבורכם את מסלולי המשכנתא המשתלמים עם בחירת הריביות הנמוכות ביותר. כיוון שהמשכנתא ניתנת לתקופה של עשרות שנים, ניתן "לשחק" עם גובה הריביות לאורך התקופה וכך להגיע אל תכנית פריסת ריביות משתלמת.

  מעוניינים בייעוץ לגבי המשכנתא המתאימה לכם?

   התחילו עכשיו

   אנא השאירו פרטים ונשוב אליכם

    אנו מכבדים את הפרטיות שלך

    עודד ודיויד התותחים תודה מכל הלב על הסבלנות מקצועיות ומציאת פתרון מהיר ואטרקטיבי לבעיה. מומלץ בחום.
    מריאטה ליפקוביץ

    עקבו אחרינו

    שיתופי פעולה

    מאמרים נוספים שכדאי לקרא:

    phone icon